טבעי שתרצו טבעי

האם באמת יש הבדל בין סבון שתעשייתי שקונים בחנות לעומת סבון בעבודת יד? ובכן, אם אי פעם בדקתם את המרכיבים אז ברור שהתשובה היא כן!

סבונים מסחריים בדרך כלל מיוצרים בקנה מידה גדול עם דטרגנטים, צבעים רעילים, ובשמים או ניחוחות סינטתיים שיכולים להזיק לבריאות והשלמות העור.

סבונים תעשיתיים ברוב המקרים אינם באמת סבון… הם חומר ניקוי, אז אם עד עכשיו אתם משתמשים בחומרים שנקראים “תחליב רחצה” או “אל-סבון” דעו לכם שאלו דטרגנטים שמפרקים מעורכם את השמנים הטבעיים שלהם ויכולים להשאיר את עורכם יבש ומגורה לאחר השימוש בהם.

מה זה סבון אמיתי ואיך הוא מנקה את הלכלוך מהעור?

סבון טבעי, אמיתי, שמיוצר בעבודת יד עם מרכיבים בריאים צמחיים נוצר רק משמנים טבעיים כמו שמן זית, שקדים, קיק, קוקוס, וחמאות כמו חמאת שיאה וחמאת קקאו.

לכל אחד מהשמנים תפקיד שונה בתכונות הסבון, הקצפה, קושי, הזנה ואורך חיי שימוש.

יתרון נוסף של סבון בעבודת יד הוא שחלק מהשמנים נשארים כשמן בסבון מה שמותיר סבון מלא בלחות שמזין את העור בשמנים איכותיים ואינו משאיר את העור בתחושת יובש וגירוי.

בנוסף לשמנים בהכנת סבון משתמשים בשמנים אתריים, תוספים טבעיים כמו סוגי חימר שונים, צמחים ופחם פעיל מה שמעניק לסבון תכונות ואיכויות נוספות.

הסבון מורכב ממולקולות ארוכות ודקות שבנויות משתי קצוות שונים, קצה אחד אוהב מים – הקצה ההידרופילי והקצה השני פוחד ממים – הקצה ההידרופיבי.

הקצה ההידרופיבי של מולקולת הסבון, זה שפוחד ממים, נצמד לשמן וללכלוך ומקיף אותם בהמון מולקולות סבון, הקצה השני של מולקולת הסבון, זה שאוהב מים מחכה להצמד למים, ברגע שמגיע שזרם המים מולקולות הסבון של הצד שאוהב מים נצמדות אליו והלכלוך נשטף מהעור.

בצורה זו, העור שלכם נשאר נקי רק מלכלוך ושומר על השומן הטבעי שלו.

סבון תעשייתי לעומת זאת מכיל דטרגנטים, חומרי ניקוי, הם מנקים את העור בכך שהם מפרקים את הלכלוך ואת השומן וגם את השומן החיוני שעל גבי העור מה שיכול לגרום לגירוי ויובש.

קיימים הרבה פרמטרים בסביבה שלנו שאין לנו שליטה עליהם כמו פיח, זיהום אוויר, מפיצי ריח, קרינה ועם כל הרצון הטוב, לעולם לא נוכל לשלוט בהם, מצד שני יש כל כך הרבה כאלה שכן, כמו למשל מוצרי הטיפוח והסבונים בהם אנחנו משתמשים בכל יום. כדאי לבדוק מה הם מכילים, אבל אחרי שתקראו על הנזק הבריאותי שהם יכולים לגרום ומצד שני על היתרונות של סבונים בעבודת יד יש מצב שתבחרו להשתמש באלו הטבעיים ואפילו להכין אותם בעצמכם!

הכותבת היא מנחת סדנאות להכנת סבונים טבעיים.
https://milla.co.il/pages/about-me

כתיבת תגובה