ארגון הסבונאים בפייסבוק

סיכום ופרידה

חברות וחברים יקרים,

המסע שלי מתחיל לפני למעלה מ- 3 שנים, בהן עלה רעיון להקמת ארגון לקהילת הסבונאים.

בבית ציוני אמריקה ב- 4 בינואר 2019 ,ערכנו את כנס הקהילה הראשון, בו נכחו 115 משתתפים. הכנס תוכנן ונערך הרבה זמן לפני הקמת הארגון.

הצלחתו של הכנס והצימאון של המשתתפים לארגון אשר בא לידי ביטוי בכנס זה, דחפו אותנו להקמת הארגון בצורה רשמית.

וכך, לאחר הירתמות של צוות מייסד שהבין כמוני את החשיבות למיסוד הקהילה שלנו, ולאחר עבודה בירוקרטית מאומצת זה קרה!

ב- 20 באוגוסט 2019 קיבלנו את אישור רשם העמותות והפכנו לעמותה/ארגון רשום כחוק.

זה קרה למרות הבעיות והמכשולים, למרות קטני האמונה, והתנגדויות שחווינו לעצם רעיון הקמת הארגון. למרות כל זאת, חברי הצוות המייסד ואני בהשקעה עצומה של זמן, כסף וכוחות, הקמנו ארגון לתפארת! ארגון שמהווה בית חברתי ומקצועי, ארגון שמשנה וישנה לטובה את הקהילה שלנו.

ארגון שמטרתו העיקרית:
להוות מסגרת גג אשר תחזק את מעמד הסבונאי ותעשיית הסבונים בעבודת יד.
שיפור יכולותיו המקצועיות, שיפור סביבת עבודתו ודאגה לסטנדרט עבודה אחיד וקידום בריאות הציבור.

במהלך החודשים שלאחר קבלת האישור הרשמי, עיצבנו לוגו מחודש לארגון, הקמנו אתר אינטרנט מרהיב, עמוד פייסבוק עסקי, פתחנו חשבון בנק לעמותה והתחלנו בפעולות למיסוד הארגון.

בהמשך, עמלנו על ארגון כנס נוסף גדול ומרשים לארגון שלנו, עבדנו על תוכניות שנתיות של פעילויות העשרה, סיורים לימודיים, סדנאות והרצאות מקצועיות לחברי הארגון.

למרות המאמצים הרבים להמשיך בשגרת פעילות הארגון מכשולים ואתגרים קמו ועלו. במיוחד המציאות החדשה לה הורגלנו עקב נגיף הקורונה אשר ממשיכה גם בימים אלו לפקוד אותנו ולשבש את השגרה שהכרנו בעבר.

אך האתגרים שאיתם התמודדתי לא אפשרו לי להניח את כל העשייה בצד ולערער את המחויבות שלי למלא בצניעות ובנחישות את משימתי על הצד הטוב ביותר.

ככל בן אנוש, אינני חף משגיאות, אך גם שגיאות אלו נעשו מתוך רצוני הכן והמלא, למלא כהלכה את המשימה והאחריות שהוצבו על כתפיי, ולשמור על קיומו של ארגון הסבונאים, שמבחינתי היה לכל אורך הדרך בראש סדר העדיפויות.

בימים אלו של סוף שנת העבודה 2021 ,אני מסיים את תפקידי בגאווה כיו”ר ארגון הסבונאים ופורש לעת עתה מניהול הארגון והצוות המייסד.
אני מפקיד את ניהול הארגון בידיה הנאמנות של חברתי וקולגה למקצוע, גב’ שרונה רפפורט.
אין לי ספק ששרונה תדע לקחת את ההישגים שהשגנו עד כאן ולהצעיד את הארגון קדימה.

ומה הלאה?

אנו מוקירים ומעריכים כל סבונאי באשר הוא, על פי כישוריו ניסיונו ורמת ידיעותיו ללא קשר לחברות או אי חברות בארגון.

עם זאת, אני מאמין שחברות בארגון תתרום להעשרת הידע והמידע ומתן כלים ראויים להתמודדות עם הכנת הסבונים והתוצרים הנלווים אליהם. וזאת בנוסף לשיפור מעמד הסבונאי וסביבת העבודה שלו. לכן, אני שב וקורא לכל סבונאי מקצוען או חובב להצטרף לארגון, לחזק ולהתחזק!

זאת גם ההזדמנות שלי להוקיר תודה מיוחדת, לכל החברים והקולגות שליוו אותי במשך שנים אלו, ותרמו מזמנם ומרצם בהגשמת החזון להקמת הארגון.
ובראשם חברי הצוות המייסד בכל הזמנים: גב’ שרונה רפפורט, גב’ עדי תמיר, גב’ מיכל מהסרי, גב’ סווטה דיין, גב’ דניאלה קצ’יקס, גב’ אסנת חן והגב’ מיכל אלפרוביץ.
אוהב את כולכם
ערן עמיר

כתיבת תגובה